Kompletne rozwiązania SIL 2 z JUMO Safety Performance

Najwyższe standardy bezpieczeństwa dla miernika poziomu napełnienia

Pod nazwą JSP (JUMO Safety Performance) firma JUMO już od lat łączy swoje doświadczenie w dziedzinie SIL (Safety Integrity Level) i PL (Performance Level). Teraz portfolio JSP zostało rozszerzone o kolejny ważny zakres pomiarowy - umożliwia niezawodne wykrywanie i pomiar krytycznych dla procesu poziomów punktowych i poziomów napełnienia dla cieczy. JUMO oferuje rozwiązania dla punktu pomiarowego do SIL 2 zgodnie z IEC 61508.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 291.52kB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Jest to rozwiązanie systemowe oparte na produktach serii JUMO NESOS, które jest dostępne w różnych stopniach rozbudowy, aby dostosować się do wymagań klienta. Dostępne są elastyczne opcje obejmujące czujnik z kwalifikacją SIL ze wszystkimi wymaganymi wartościami charakterystycznymi związanymi z bezpieczeństwem, czujniki z certyfikatem SIL oraz certyfikowany punkt pomiarowy. Kwalifikacja i certyfikacja zostały przeprowadzone przez niezależny ośrodek badawczy, dzięki czemu stworzono solidne podstawy dla zastosowań krytycznych dla bezpieczeństwa.

Kompletne rozwiązanie JSP w zakresie "poziomu napełnienia" może również niezawodnie wykrywać usterki linii, takie jak zwarcia i przerwy w kablu, począwszy od czujnika aż do siłownika. Rozwiązania mogą być również wdrażane w połączeniu z aplikacjami w obszarach chronionych przed wybuchem (obudowa iskrobezpieczna [Ex i] i ognioszczelna [Ex d]), jak również w przemyśle stoczniowym. W rezultacie możliwe zastosowania obejmują obszar gazu płynnego i wodoru, kotły parowe, bioreaktory lub instalacje oczyszczania rozpuszczalników.

Asortyment produktów pod marką JUMO Safety Performance obejmuje obecnie kompletne rozwiązania w zakresie temperatury, ciśnienia i poziomu napełnienia. Oprócz rozwoju produktów i rozwiązań JUMO Safety Performance koncentruje się na wysokim poziomie doradztwa. Sieć kompetencji JUMO SIL służy pomocą w skali międzynarodowej dzięki swojej wszechstronnej wiedzy. Połączenie wysokiej jakości produktów i wszechstronnej wiedzy fachowej sprawia, że JUMO Safety Performance jest sprytnym, kompletnym rozwiązaniem dla różnych branż i zastosowań.

W przypadku konieczności przeprowadzenia powtórnego testu po upływie określonego czasu JUMO oferuje klientom możliwość przeprowadzenia testów wewnętrznych wraz z dokumentacją i oznakowaniem produktu.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Szef Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 9293 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 9293