Inwestycja o wartości 800 000 euro wyznacza kierunek na przyszłość

Nowy system spawania laserowego dla technologii metalowej JUMO

Dział produkcji technologii metali firmy JUMO GmbH & Co. KG produkuje w Fuldzie od ponad 60 lat i z wewnętrznego dostawcy coraz bardziej rozwija się w kierunku usługodawcy dla klientów zewnętrznych z różnych branż. Wraz z zakupem najnowocześniejszego systemu spawania laserowego firmy Trumpf, urządzenia te znajdują się obecnie w czołówce technologicznej.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 4.98mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Nowoczesne systemy spawania wiązką laserową to systemy o wysokiej precyzji, które gwarantują stałą jakość. Kompaktowa 5-osiowa maszyna laserowa TruLaser Cell 3000, obecnie używana w JUMO, umożliwia wysoce precyzyjne dwu- i trójwymiarowe procesy spawania i cięcia. Możliwości zastosowania sięgają od prototypów po produkcję dużych serii z dużą automatyzacją. Jednym z głównych obszarów zainteresowania jest laserowa obróbka małych i średnich elementów.

Oprócz spawania, maszyna może również wykonywać precyzyjne cięcie laserowe 2D z dokładnością do setnych części oraz cięcie laserowe 3D. Umożliwia to trójwymiarowe przycinanie elementów i rur. Ze względu na wyjątkowo cienki szew spawanie w obszarze cienkich blach nie stanowi problemu. Oprócz precyzji, szybkość pracy jest jedną z wyróżniających się cech nowego systemu spawania laserowego.

"Dzięki nowemu systemowi spawania laserowego możemy sprostać rosnącym wymaganiom klientów, a jednocześnie otworzyć nowe możliwości sprzedaży" - wyjaśnia Frank Baier, menedżer produktu w JUMO metal technology.

W obszarze produkcyjnym technologii metali około 70 pracowników wytwarza codziennie kilka tysięcy części z blachy na zlecenie klientów zewnętrznych lub do użytku wewnętrznego w urządzeniach JUMO. Produkty te zapewniają bezpieczeństwo procesów m.in. w urządzeniach medycznych i optycznych, w przemyśle elektrycznym, spożywczym lub w zakładach chemicznych. Wieloletnia baza klientów obejmuje również renomowane firmy z branży medycznej, przemysłu zamków i armatury, techniki pomiaru poziomu oraz systemów hydraulicznych.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Head of Press Office

Michael Brosig +49 661 6003 9293 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 9293