NIECO INNY NIŻ ZWYKLE PROJEKT SPOŁECZNY PRZEDSTAWICIELSTWA MŁODZIEŻY I PRAKTYKANTÓW JUMO

Gra dla „Małych Bohaterów”

Coroczny projekt socjalny jest zawsze wielką przyjemnością dla praktykantów w JUMO GmbH & Co KG. Niestety z powodu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, w tym roku musiał on zostać całkowicie zrestrukturyzowany. Mimo to, dzięki organizacji Przedstawicielstwa Młodzieży i Praktykantów (JAV), udało się zrealizować projekt społeczny, obejmujący wszystkie zawody i lata praktyki.

W porozumieniu z JAV podjęto decyzję o wyprodukowaniu spersonalizowanej gry planszowej dla hospicjum dla dzieci i młodzieży "Mali Bohaterowie e.V.". Zadaniem uczestników szkolenia było zebranie sugestii dotyczących wyglądu oraz pomysłów na realizację. Po wyjaśnieniu warunków ramowych produkcji gra została wykonana i zaprojektowana w wewnętrznym warsztacie szkoleniowym.

Ze względu na pandemię koronawirusa, projekt socjalny mógł być w tym roku realizowany tylko w niewielkim składzie. Uczestniczyli w nim praktykanci przemysłowi Noah Faust, Jonas Fast i Jannik von Keitz, jak również Michelle Schwerdt (praktykantka w dziale technicznego projektowania produktów) i Nico Schneider (praktykant w dziale przemysłowym).

Przekazanie gry było początkowo planowane na maj, na 10-lecie „Małych Bohaterów”. Jednak ze względu na obecną sytuację, rocznica została przełożona na przyszły rok. Ponieważ, szczególnie w tych czasach, dzieciom i młodzieży należy sprawiać radość, gra została przekazana Carinie Hillenbrand (założycielce „Małych Bohaterów e.V”.) przez Annę Szymiczek i Tamarę Lotz (pełnomocnik ds. młodzieży i praktykantów) wraz z prywatną darowizną w wysokości 500 euro od dyrektora zarządzającego i udziałowca Bernharda Juchheima.

Hospicjum dla dzieci i młodzieży "Mali Bohaterowie e.V." opiekuje się ciężko chorymi dziećmi i młodzieżą, jak również ich rodzinami i przyjaciółmi. Osobom dotkniętym chorobom towarzyszą w ich domach, a także w szpitalach, wykwalifikowani wolontariusze, którzy są specjalnie przeszkoleni do wykonywania tych zadań. Wiele z tych dzieci należy do grupy ryzyka SARS-CoV-2 i dlatego wymaga szczególnej ochrony i wsparcia.

Szkolenia mają w JUMO bardzo wysoki priorytet i obejmują o wiele więcej niż tylko przekazywanie specjalistycznej wiedzy. Mają na celu wzbogacenie bogactwa doświadczeń, promowanie umiejętności społecznych, takich jak praca zespołowa, wrażliwość i tolerancja, oraz przekazanie poczucia odpowiedzialności społecznej. Takie założenia przyświecały realizacji tegorocznego, udanego projektu społecznego.Czy mają Państwo jakieś pytania?

NO CONTACT PERSON