JUMO_PI_2163_Paarung_Temperaturfuehler
INNOWACYJNA TECHNOLOGIA OD ŚWIATOWEGO LIDERA RYNKU

JUMO umożliwia łączenie w pary czujników temperatury o różnych długościach przewodów

W ciepłomierzach do systemów grzewczych, w przypadku symetrycznej instalacji stosuje się zazwyczaj 2 sparowane czujniki temperatury. Muszą one mieć identyczne długości kabli, aby spełnić wymagania przepisów prawnych. JUMO jest pierwszym producentem, który opracował technologię umożliwiającą zastosowanie różnych długości kabli przy użyciu jednej pary czujników. W ten sposób redukowane są koszty.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 445.7 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

Nowy proces umożliwia stosowanie różnych typów tulei, kolorów kabli i oznaczeń identyfikacyjnych dla jednej pary czujników temperatury. Kombinacje te są dostępne dla wszystkich wersji OEM, które mają aktualny typ konstrukcji i posiadają certyfikat badania typu. Jedynym ograniczeniem jest to, że pary czujników temperatury, które mają różne wersje, muszą być trwale połączone z jednostką arytmetyczną i nie mogą być wymieniane. Tak jest w przypadku tzw. ciepłomierzy kompaktowych. Ponadto, użytkownik musi zadeklarować zgodność dla ciepłomierza kompaktowego, jeżeli ciepłomierz ma być używany do celów komercyjnych. Może on jednak bez problemu powołać się na świadectwo badania typu JUMO.

Jako światowy lider na rynku czujników temperatury do ciepłomierzy, JUMO posiada wieloletnie doświadczenie w badaniach i rozwoju nowych produktów dla tej branży. Nowa technologia oznacza, że czujniki - w porównaniu z normalnym parowaniem - są parowane w czujnikach temperatury za pomocą nowo opracowanego procesu. Różne długości kabli powodują różnicę w oporności elektrycznej na końcu czujnika temperatury. Ta różnica rezystancji może być jednak obliczona i przekazana klientowi poprzez arkusze danych lub poprzez zawartość kodu kreskowego 2D na etykiecie. Ten kod kreskowy zawiera również inne dane, takie jak parametry linii charakterystycznych, dane sondy, dopuszczenia, a nawet teksty specyficzne dla klienta.Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346