PRZYSZŁOŚĆ AUTOMATYZACJI MOŻE NADEJŚĆ

JUMO variTRON 500 jako w pełni zintegrowane rozwiązanie

JUMO rozpoczyna nową erę automatyki z jednostką centralną JUMO variTRON 500. Pod względem możliwości technicznych system ten należy do najwyższej klasy systemów wbudowanych i sprawdza się dzięki dużej szybkości działania i elastycznej filozofii obsługi.

Po raz pierwszy, w JUMO variTRON 500 zastosowano całkowicie nową platformę sprzętową i programową. Podczas jej rozwoju, "skalowalność" miała najwyższy priorytet. Rezultat jest modułowy, elastyczny i, przede wszystkim, zrównoważony. Podstawą JUMO variTRON 500 jest platforma sprzętowa z procesorem 800 MHz, który może być używany jako jedno-, dwu- lub czterordzeniowy wariant w zależności od zastosowania.

Oprogramowanie ma strukturę modułową opartą na platformie Linux i umożliwia doskonałą skalowalność pod względem wydajności, pamięci i interfejsów. Kolejną cechą szczególną jest edytor konfiguracji i danych procesowych dostosowany do potrzeb klienta.

Kilka stacji operatorskich może być zintegrowanych z systemem poprzez CODESYS TargetVisu lub CODESYS WebVisu, jak również do 64 inteligentnych modułów połączeniowych.

W przyszłości JUMO udostępni biblioteki wizualizacji do indywidualnej obsługi klienta poprzez CODESYS TargetVisu lub CODESYS WebVisu. Elastyczność jest również możliwa dzięki integracji wszystkich ważnych systemów fieldbus za pośrednictwem CODESYS (takich jak Modbus RTU lub TCP master i slave, PROFINET IO controller, EtherCAT master i OPC UA server).

W przyszłości, interfejs PROFINET IO-Device umożliwi alternatywne połączenie z nadrzędnymi systemami sterowania poprzez Modbus TCP.Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293