Insert your alternative text
NOWE SERIE PRODUKTÓW DO RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ

Punktowe i ciągłe pomiary poziomu za pomocą JUMO NESOS

W serii produktów NESOS firma JUMO po raz pierwszy wprowadza na rynek urządzenia do punktowego pomiaru poziomu za pomocą pływaka i łańcucha / styku kontaktronowego.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 99.8 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

Już od około 40 lat JUMO produkuje wysokiej jakości pływaki, które są podstawowym elementem tych urządzeń. Dlatego też połączenie wysokiego poziomu wiedzy JUMO w zakresie techniki pomiarowej ze zmianami na rynku sprawiło, że krok w kierunku kompletnego produktu stał się logiczną konsekwencją. Urządzenia te są "made in Germany" - opracowane i wyprodukowane w Fuldzie.

W urządzeniach JUMO NESOS pływak z wbudowanym magnesem wykorzystuje swoje pole magnetyczne do przełączania jednego lub więcej styków kontaktronowych przy rosnącym lub malejącym poziomie.

Ta sprawdzona metoda pomiarowa wyróżnia się solidną techniką, oszczędną instalacją i montażem. Ponadto nie wymaga konserwacji i charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Pomiar może odbywać się w mediach ciekłych niezależnie od tworzenia się piany, przewodności/konduktywności czy stosunku ciśnień.

Urządzenia JUMO NESO do punktowego pomiaru poziomu mogą być stosowane w szerokim zakresie temperatur od -52 do 240°C. Urządzenia te wyróżniają się wysoką dokładnością punktu przełączania wynoszącą ±2 mm. Dodatkowo możliwa jest opcjonalna instalacja przełącznika temperatury, jak również czujnika temperatury Pt100 lub Pt1000. Operacja przełączania jest bezstykowa, nie zużywa się i nie wymaga energii pomocniczej. Podczas konserwacji, dzięki wybranej konfiguracji produktów, można szybko przeprowadzić kontrolę.

Dodatkowo urządzenia JUMO NESOS do pomiaru poziomu oferują praktycznie ciągły sygnał standardowy od 4 do 20 mA i zakres temperatur od -52 do 200°C. Rozdzielczość wynosi do 5 mm. Opcjonalnie dostępne są wersje z czujnikami temperatury Pt100 lub Pt1000. Dostępne są dopuszczenia do stosowania w budownictwie okrętowym i/lub w strefach zagrożonych wybuchem, jak również certyfikat zgodności z dyrektywą dotyczącą urządzeń ciśnieniowych (PED). Dzięki temu produkty te mogą być stosowane w wielu aplikacjach przemysłowych i inżynierii procesowej.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346