CZUJNIKI Z TWORZYWA SZTUCZNEGO OFERUJĄ ZUPEŁNIE NOWE MOŻLIWOŚCI

JUMO plastoSENS - przemyślana na nowo technologia pomiarowa

JUMO prezentuje zupełnie nowy proces produkcji czujników temperatury w postaci plastoSENS. W tym procesie czujniki nie są umieszczane w metalowej rurze, jak to miało miejsce do tej pory. Zamiast tego, są one pokrywane tworzywem sztucznym w procesie formowania wtryskowego. Opatentowany system oferuje szereg korzyści w porównaniu do konwencjonalnych czujników temperatury.

Największą zaletą czujników z tworzywa sztucznego jest pełna swoboda projektowania. Produkty JUMO plastoSENS mogą być dostosowane do odpowiednich warunków instalacji. Na przykład, możliwa jest całkowita integracja czujnika temperatury w rurze z tworzywa sztucznego. Oprócz zredukowanej wagi kolejną zaletą jest wysoka powtarzalność.

Obecnie trwają prace nad czujnikiem o rezystancji izolacji 5 kV do stosowania w transformatorach, odpornym na wibracje czujnikiem wciskanym do mediów olejowych oraz wodoodpornym/paroszczelnym czujnikiem do zastosowań w sterylizacji.

Czujniki temperatury JUMO plastoSENS mogą być stosowane w zakresie temperatur od -50 do 200°C. Zastosowanie specjalnych tworzyw sztucznych umożliwia uzyskanie przewodności cieplnej zbliżonej do przewodności metalu. Zastosowanie specjalnych dodatków pozwala na opracowanie tworzyw sztucznych dostosowanych do różnych zastosowań.

Produkty JUMO plastoSENS powstają w ścisłej współpracy z klientami. Proces rozpoczyna się od testu wykonalności i propozycji projektu, po czym następuje projektowanie i symulacja czujników, a ostatecznie prowadzi do budowy narzędzi formowanych wtryskowo. Po fazie próbnej rozpoczynają się testy, a na koniec otrzymujemy funkcjonalny prototyp i możemy rozpocząć produkcję seryjną. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu możliwe jest symulowanie zachowania się reakcji i przewodności cieplnej planowanego czujnika na bardzo wczesnym etapie procesu rozwoju.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293