alt text
DOSTĘPNY JEST NOWY PROTOKÓŁ KOMUNIKACYJNY DLA WSZYSTKICH URZĄDZEŃ W SERII

Interfejs EtherCAT rozszerza serię tyrystorowych sterowników mocy JUMO

Protokół EtherCAT jest teraz dostępny dla serii sterowników mocy JUMO. Protokół Fieldbus w czasie rzeczywistym umożliwia użytkownikowi dostęp do wszystkich danych procesowych sterownika mocy. Ponadto konfigurację można ustawić za pomocą oprogramowania TwinCAT. Nie jest już konieczna dodatkowa konfiguracja za pomocą oprogramowania Setup. Znacznie upraszcza to uruchomienie urządzenia.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 503.5 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

Seria sterowników mocy jest dostępna w zakresie prądów od 20 do 250 A dla aplikacji jednofazowych i trójfazowych. Nowy interfejs pozwala na udostępnienie większej ilości danych w krótszym czasie. Umożliwia to również ciągłe przesyłanie danych procesowych, takich jak prąd obciążenia, napięcie obciążenia i impedancja. Oceniane są również dane dotyczące zużycia energii i funkcje diagnostyczne, takie jak wahania napięcia sieciowego, częściowa awaria obciążenia i nadmierna temperatura.

Zdolność interfejsu do pracy w czasie rzeczywistym umożliwia synchronizację kilku regulatorów mocy w połączeniu z systemem automatyki, jak również realizację zarządzania prądem obciążenia. System określa ogólną moc wyjściową procesu i reguluje indywidualną moc wyjściową regulatorów mocy, aby zapobiec przekroczeniu wstępnie zdefiniowanych limitów prądowych. W ten sposób unika się szczytów energetycznych i redukuje koszty energii.

Kolejną zaletą jest funkcja "Teach-in", która umożliwia automatyczne ustawienie alarmowych wartości granicznych dla wykrywania awarii obciążenia częściowego. Cykliczna kalibracja zapewnia stałe i precyzyjne wykrywanie awarii obciążenia częściowego nawet w przypadku zmiany specyfikacji elementu grzejnego.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346