alt text
CZUJNIKI JUMO TECLINE BR Z MOŻLIWOŚCIĄ PRACY ANALOGOWEJ I CYFROWEJ

Wiarygodny pomiar online bromu

W ramach uzupełnienia oferty czujników cyfrowych firma JUMO rozszerza swój asortyment czujników amperometrycznych z osłoną membranową do analizy cieczy. Nowością w JUMO tecLine Br jest czujnik bromu do ogólnej dezynfekcji wody.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 338.6 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

Brom jest halogenem, który wyjątkowo dobrze nadaje się do dezynfekcji mediów wodnych. Jest skuteczny wobec bakterii, wirusów i grzybów, jednocześnie usuwając zanieczyszczenia z wody poprzez utlenianie. Efekt dezynfekcji jest tylko nieznacznie słabszy niż w przypadku chloru. Stosowanie bromu znacznie zmniejsza podrażnienia oczu i błon śluzowych. Brom ma większą tolerancję na pH i w przeciwieństwie do chloru działa bardzo dobrze przy wartościach ph około 8.

Nowe czujniki JUMO tecLine Br służą do pomiaru stężenia bromu. Wyróżniają się one sprawdzonym systemem pomiarowym, łatwą kalibracją i zintegrowaną kompensacją temperatury. Dzięki cyfrowemu interfejsowi nowy czujnik bromu może być zintegrowany z siecią czujników analitycznych JUMO digiLine.

Jeden z wariantów ze standardowym sygnałem 4 do 20 mA umożliwia zastosowanie z konwencjonalnymi urządzeniami wskazującymi i sterującymi. Budowa czujnika odpowiada sprawdzonym, pokrytym membraną amperometrycznym ogniwom pomiarowym JUMO. Ponadto można stosować te same akcesoria (jak np. multi-złączka).

Urządzenia do pomiaru, dozowania i rejestracji bromu można znaleźć w rodzinach sterowników JUMO AQUIS touch S i P oraz w systemie automatyki JUMO mTRON T. Wariant z 4 do 20 mA może być również podłączony do urządzeń AQUIS 500 AS lub JUMO dTRANS AS02.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346