BEZPIECZEŃSTWO NAD I POD WODĄ

Technika pomiarowa i kontrolna dla przemysłu stoczniowego

Przemysł stoczniowy stawia duże wymagania w zakresie technologii pomiarowej i kontrolnej. Produkty dla tej branży muszą być bezpieczne, wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. JUMO posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, dzięki czemu może zaoferować niezawodne technologie z niezbędnymi dopuszczeniami.

Technika pomiarowa i kontrolna w przemyśle stoczniowym musi być odporna nie tylko na działanie słonego morskiego powietrza. Silne wibracje, uderzenia, zakłócenia elektryczne, zmienne temperatury i kurz również wymagają wysokiej odporności zastosowanych urządzeń. Dla tych wymagań JUMO oferuje różnorodne produkty, które zostały specjalnie zaprojektowane do stosowania w wodzie o wysokiej zawartości soli i w strefach zagrożonych wybuchem.

JUMO posiada w swoim asortymencie sondę poziomu JUMO MAERA S29 SW do stosowania w zbiornikach wody balastowej. Wersja tytanowa i dopuszczenie ATEX pozwalają na zastosowanie sondy w obszarach krytycznych. Oprócz innych zastosowań sonda poziomu nadaje się do pomiaru poziomu w systemach antyprzechyłowych lub do mediów o dużej lepkości.

Kolejnym produktem, który nadaje się do hydrostatycznych pomiarów poziomu na statkach jest przetwornik ciśnienia JUMO dTRANS p20. Dodatkowe dopuszczenie ATEX predestynuje go do zastosowania w zbiornikach LNG. Interfejs HART umożliwia łatwą konfigurację różnych parametrów, jak np. skalowanie zakresu pomiarowego.

Przetwornik ciśnienia JUMO MIDAS S07 MA został również opracowany specjalnie dla przemysłu stoczniowego. Dzięki kompaktowej budowie i solidnemu wykonaniu ze stali nierdzewnej urządzenie może być stosowane w trudnych warunkach.

JUMO oferuje również produkty dla przemysłu stoczniowego z zakresu techniki sterowania i automatyzacji. DICON touch jest sterownikiem procesowym i programowym, który może z dużą precyzją pozyskiwać różne fizyczne wartości pomiarowe. Należą do nich np. temperatura w generatorze świeżej wody, wody chłodzącej, oleju smarowego lub ciśnienie pary. Dzięki różnym wariantom wyjść elementy wykonawcze mogą być sterowane analogowo lub cyfrowo bezpośrednio w urządzeniu.

System pomiaru, sterowania i automatyzacji JUMO mTRON T jest odpowiedni dla wymagających rozwiązań automatyki z wieloma wielkościami mierzonymi i źródłami sygnałów. Jego skalowalność umożliwia indywidualne dopasowanie do konkretnego zadania. Między innymi urządzenie może być wykorzystywane do podwyższania temperatury paliw ciężkich, kontroli temperatury w kabinach, czy monitoringu instalacji.

Dodatkowe produkty dla przemysłu stoczniowego - takie jak wkręcane rezystancyjne czujniki temperatury, ograniczniki temperatury bezpieczeństwa czy precyzyjne presostaty - są przedstawione w strefie branżowej na stronie internetowej JUMO.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293