NA WŁAŚCIWEJ DRODZE

Rezystancyjne czujniki temperatury dla przemysłu kolejowego

Rezystancyjne czujniki temperatury dla przemysłu kolejowego muszą być szczególnie wytrzymałe, niezawodne i trwałe. JUMO spełnia te surowe wymagania dzięki szerokiej gamie różnych produktów.

JUMO posiada prawie 70-letnie doświadczenie w zakresie techniki pomiaru temperatury. Dzięki temu powstają rozwiązania o szczególnie wysokiej jakości i wydajności. Dlatego wszystkie rezystancyjne czujniki temperatury JUMO są certyfikowane zgodnie z najnowszymi wersjami norm DIN EN 50155, DIN EN 50121 i DIN EN 45545. Ponadto rezystancyjne czujniki temperatury są przystosowane do pracy w trudnych warunkach.

Przykładowo, wkręcany rezystancyjny czujnik temperatury model 902815 z przyłączem bagnetowym może być stosowany w zakresie temperatur od -50 do 150°C lub do 260°C z rurką przedłużającą. Ponadto termometry oporowe zostały poddane intensywnym testom temperaturowym, jak również obszernym testom na wibracje i wstrząsy zgodnie z normą EN 61373. Oba modele mogą być stosowane do takich zadań, jak monitorowanie temperatury systemów ciśnienia powietrza lub systemów klimatyzacyjnych.

W zależności od wykonania, wkręcane rezystancyjne czujniki temperatury z kablami przyłączeniowymi typu 902030 nadają się do stosowania w zakresach temperatur od -50 do 270°C. Te rezystancyjne czujniki temperatury są preferowanym wyborem do pomiaru temperatury w cieczach i mediach gazowych. Mogą one, na przykład, niezawodnie mierzyć temperaturę medium w obiegach chłodziwa (np. w transformatorach) i mogą być również używane do monitorowania klimatu.

Napędy zestawów kołowych i łożyska kół są narażone na szczególnie trudne warunki środowiskowe. Ogromne obciążenia na łożyskach i powierzchniach bocznych zębów przekładni powodują wydzielanie ciepła, co sprawia, że kontrola temperatury jest niezbędna ze względów bezpieczeństwa. Temperatura łożysk może być mierzona za pomocą rezystancyjnego czujnika temperatury JUMO, która został opracowany specjalnie dla tego wymagającego zadania pomiarowego. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia opatentowana uszczelka węża karbowanego na głowicy pomiarowej czujnika, dzięki której urządzenie osiąga stopień ochrony IP68.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293