CERTYFIKOWANA JAKOŚĆ DO NAJRÓŻNIEJSZYCH ZADAŃ

Na dobrej drodze z termostatami JUMO

Pomiar temperatury jest niezbędny w wielu obszarach eksploatacji kolei. Termostaty JUMO oferują niezawodną jakość dla szerokiej gamy zastosowań w kolejnictwie.

Wszystkie termostaty JUMO są certyfikowane zgodnie z najnowszą wersją norm DIN EN 50155, DIN EN 50121 i DIN EN 45545. Poza tym termostaty te są wyjątkowo trwałe. Na przykład termostaty płytowe serii EM przeszły test, w którym wykonały 5,3 miliona przełączeń bez żadnej usterki. Przy pracy ciągłej wynik ten daje żywotność do 20 lat.

Termostaty panelowe JUMO umożliwiają efektywne sterowanie i monitorowanie procesów termicznych bez użycia energii pomocniczej. Regulator temperatury działa zgodnie z zasadą rozszerzalności cieczy: ciecz wypełniająca układ pomiarowy rozszerza się pod wpływem ciepła i uruchamia mikroprzełącznik poprzez mechanizm transmisyjny. W przemyśle kolejowym termostaty panelowe z serii EM są wykorzystywane do takich zadań jak monitorowanie i sterowanie systemami kurtyn powietrznych. Są one również stosowane w drzwiach lub do monitorowania klimatu.

Dzięki wykonaniu dolnej części obudowy z aluminiowego odlewu ciśnieniowego i górnej części obudowy z poliwęglanu odpornego na uderzenia termostaty natynkowe serii JUMO AMTHF są odporne na wpływy środowiska. Dzięki temu termostaty te mogą być stosowane nie tylko w klimatyzacji, ale również do regulacji i monitorowania temperatury w transformatorach olejowych. Termostaty natynkowe serii ATH-SW szczególnie dobrze nadają się do monitorowania środka przeciwzamarzającego w zbiornikach wody użytkowej, ścieków i wody gaszonej. Dzięki lakierowanej obudowie z odlewu ciśnieniowego termostat jest szczególnie trwały i spełnia wymagania stopnia ochrony IP65. Termostaty te są również dostępne w wersjach przystosowanych do montażu na szynach DIN.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293