JUMO WPROWADZA PIERWSZE PRODUKTY Z IO-LINK

Czujniki, które mają coś do powiedzenia!

Pierwsze produkty JUMO z interfejsem IO-Link są już dostępne na rynku w postaci czujnika ciśnienia dTRANS p35 i czujnika temperatury dTRANS T1000. Oba czujniki mają szeroki zakres zastosowań - od maszyn narzędziowych po przemysł spożywczy.

Czujnik ciśnienia JUMO dTRANS p35 pokrywa zakres pomiarowy od -1 do 600 bar. Jego dokładność w temperaturze otoczenia 20 °C wynosi 0,5 % zakresu pomiarowego, a stabilność długoterminowa jest mniejsza niż 0,2 %. Czujnik temperatury JUMO dTRANS T1000 współpracuje z wypróbowanym i sprawdzonym czujnikiem z elementem Pt1000 firmy JUMO. Jego zakres pomiarowy wynosi od -50 do 260°C. Oba czujniki posiadają różne funkcje przełączania, takie jak punkt przełączania, regulowana histereza, opóźnienie przełączania lub funkcja okna.

Czujniki JUMO dTRANS p35 i dTRANS T1000 z interfejsem IO-Link mogą być konfigurowane za pomocą identycznego oprogramowania i oferują szeroki zakres przyłączy procesowych. Dzięki systemowi przyłączy procesowych PEKA firmy JUMO czujnik ciśnienia może być stosowany również w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym (np. w rozlewniach napojów). IO-Link to pionierski system komunikacyjny do podłączania inteligentnych czujników i elementów wykonawczych do systemów automatyki. Standaryzacja obejmuje elektryczne dane przyłączeniowe oraz cyfrowy protokół komunikacyjny, który jest wykorzystywany przez czujniki i elementy wykonawcze do wymiany danych z systemem automatyzacji.

System oferuje wyraźne korzyści: trójprzewodowe połączenie z wtyczką M12 umożliwia prostą integrację z istniejącymi systemami fieldbus, a tym samym komunikację do najniższego poziomu pola. Wymiana czujników jest znacznie łatwiejsza, a maszyny i instalacje mogą być szybciej uruchamiane. Ponadto znacznie zmniejsza się nakład pracy związany z okablowaniem.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293