STEROWNIK PROCESU I PROGRAMU Z PRZYSZŁOŚCIOWYM INTERFEJSEM

JUMO DICON touch w świecie PROFINET

PROFINET jest otwartym standardem przemysłowego Ethernetu dla automatyki i zyskuje coraz większe znaczenie w automatyce procesowej. PROFINET wykorzystuje standardy TCP/IP i IT, jest zdolny do pracy w czasie rzeczywistym w sieci Ethernet i umożliwia integrację z systemami fieldbus. Dzięki dwukanałowemu sterownikowi procesowemu i programowemu JUMO DICON touch specjalista w dziedzinie techniki pomiarowej i sterowania stawia pierwsze kroki w świecie PROFINET.

Oprócz istniejących interfejsów RS422/RS485 Modbus RTU, Ethernet i PROFIBUS DP, DICON touch może być teraz podłączony i komunikować się ze sterownikiem PROFINET. W tym celu sterownik procesowy i programowy wykorzystuje złącze PROFINET ze zintegrowanym dwuportowym przełącznikiem, który umożliwia tworzenie prostych struktur liniowych.

Wszystkie aplikacje Ethernet, które zostały już zintegrowane, są również dostępne z PROFINET. Obejmują one ocenę zarejestrowanych danych, przesyłanie konfiguracji oraz funkcjonalność serwera WWW z wizualizacją online. Certyfikacja produktu gwarantuje zgodność ze standardem PROFINET oraz kompatybilność z komponentami różnych producentów.

Modułowa koncepcja sprzętowa przyrządu JUMO DICON touch zapewnia wysoki poziom elastyczności, dzięki czemu nadaje się on do wielu różnych zastosowań. Cztery uniwersalne wejścia analogowe do podłączenia czujników rezystancyjnych, termopar i sygnałów standardowych oraz do ośmiu wejść zewnętrznych są w stanie rejestrować z wysoką precyzją różne fizyczne wartości pomiarowe.

Aby zapewnić bezpieczną obsługę procesu, sterownik procesowy posiada chronioną hasłem administrację użytkownikami z indywidualnym przydzielaniem uprawnień dla różnych poziomów lub poleceń sterujących. Gotowe szablony ekranów dla sterowników, generatorów programów, rejestracji i ekranów przeglądowych wspomagają szybkie uruchomienie.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293