SPRAWDZONE POMIARY PH I REDOX TERAZ RÓWNIEŻ DLA SEKTORA HIGIENY

JUMO wprowadza nową elektrodę tecLine HY

Nowa elektroda pH JUMO tecLine HY jest uzupełnieniem sprawdzonego programu tecLine i została zaprojektowana specjalnie do zastosowania w sektorze higieny (np. w systemach mycia CIP/SIP). Została ona specjalnie dostosowana do ekstremalnych warunków procesowych.

Szczególnie wytrzymałe elektrody serii JUMO tecLine HY zostały zaprojektowane specjalnie do profesjonalnych zastosowań w procesach i przemysłowej technice pomiarowej. Są one skonstruowane jako elektrody kombinowane, aby zapewnić niezawodne i stabilne wartości pomiarowe nawet po czyszczeniu CIP i procesach sterylizacji na miejscu w temperaturach do 135°C i ciśnieniu do 6 bar.

Wysokiej jakości membrana z dwutlenku cyrkonu zapewnia szybki czas odpowiedzi nawet przy niskich wartościach przewodności rzędu 100 μS/cm. Jako system referencyjny stosowany jest sprawdzony i przetestowany przez wiele lat system przewodzenia JUMO w formie kartridża. W tym przypadku elektrolit pozostaje wolny od jonów srebra przez cały okres eksploatacji i dlatego jest mniej podatny na działanie trucizn elektrodowych, takich jak aminokwasy lub siarczki.

Elektroda referencyjna wypełniona jest nowo opracowanym, wysoce elastycznym hydrożelem. Jest on fizjologicznie bezpieczny i szczególnie odporny na starzenie. Testy biokompatybilności zgodnie z EN ISO 10 993-5 wykazały, że elektrolit nie ma cytotoksycznego wpływu na inne media. Jako szkło membranowe wrażliwe na pH stosowane jest sprawdzone szkło JUMO HT. Oprócz większej odporności na temperaturę, szkło to charakteryzuje się również wysoką liniowością przy zasadowych wartościach pH (> 12). Wersja ze zintegrowaną sondą temperatury Pt1000 i głowicą wtykową Vario Pin® (VP) umożliwia efektywną kompensację temperatury. Wariant redoks z wytrzymałą platynową lub złotą końcówką zapewnia wiarygodne wartości pomiarowe i umożliwia proste czyszczenie elektrody.

Opcjonalnie elektrody mogą być wyposażone w elektronikę JUMO digiLine wielokrotnego użytku. W tym wariancie dane techniczne i informacje o punkcie pomiarowym są zapisywane bezpośrednio w elektronice, co umożliwia jednoznaczną identyfikację i przyporządkowanie elektrody. Dane konfiguracyjne, parametryzacyjne i kalibracyjne oraz dzienniki pomiarowe mogą być wywoływane bezpośrednio po wymianie przetwornika.

Liczniki cykli autoklawu, SIP i CIP umożliwiają wyciągnięcie wniosków na temat wcześniejszych obciążeń elektrody spowodowanych procedurami czyszczenia i dezynfekcji. Ta kompletna dokumentacja QA obejmująca cały cykl życia sprawia, że elektrody JUMO tecLine HY pH i redox są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zastosowań w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293