JUMO GMBH & CO. KG JEST TERAZ CZŁONKIEM SPOŁECZNOŚCI IO-LINK

Na drodze do inteligentnej produkcji!

Producent techniki pomiarowej i regulacyjnej JUMO wykorzystuje nowy potencjał w dziedzinie techniki komunikacyjnej. Dzięki przynależności do społeczności IO-Link przedsiębiorstwo zyskuje wiele możliwości osiągnięcia inteligentnej produkcji.

IO-Link jest pierwszą globalnie standaryzowaną technologią IO (IEC 61131-9) do komunikacji z czujnikami i elementami wykonawczymi. Efektywna komunikacja punkt-punkt bazuje na dobrze znanym trójżyłowym połączeniu czujników i elementów wykonawczych bez dodatkowych wymagań dotyczących materiału kabla. IO-Link nie jest więc magistralą polową, lecz ewolucyjnym rozwinięciem dotychczasowej sprawdzonej technologii połączeń z czujnikami i elementami wykonawczymi.

Połączenie pomiędzy masterem IO-Link a urządzeniem odbywa się za pomocą nieekranowanego kabla trójżyłowego o maksymalnej długości 20 metrów. Każdy port w IO-Link master jest w stanie przetwarzać binarne sygnały przełączające i wartości analogowe (np. 8-bitowe, 12-bitowe i 16-bitowe). Komunikacja szeregowa IO-Link odbywa się przez ten sam port. Wśród wielu zalet można wymienić proste okablowanie, zautomatyzowaną parametryzację i rozszerzoną diagnostykę.

Ponadto, dzięki IO-Link możliwe jest szczególnie szybkie uruchamianie maszyn i urządzeń oraz proste podłączanie i wymiana standardowych czujników. Użytkownicy nie muszą już zajmować się skomplikowaną parametryzacją czujników. Dzięki temu minimalizuje się czasy przestojów. Możliwości zdalnej diagnostyki są szczególnie wygodne nawet w czujniku.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293