INTELIGENTNY, PRZYSTOSOWANY DO MAGISTRALI SYSTEM POŁĄCZEŃ DLA CYFROWYCH CZUJNIKÓW W ANALIZIE CIECZY ZE ZINTEGROWANYM ZARZĄDZANIEM CZUJNIKAMI

JUMO digiLine otwiera drzwi do technologii czujników 4.0

Dzięki digiLine JUMO prezentuje nowy, przystosowany do magistrali system połączeń czujników cyfrowych. System ten umożliwia tworzenie inteligentnych sieci czujników. Wszystkie ważne parametry pomiarowe w analizie cieczy mogą być mierzone za pomocą jednego systemu. Na potrzeby wprowadzenia na rynek opracowano nową sondę pH i sondę redox. Ponadto można zintegrować sprawdzone produkty JUMO do pomiaru mętności i tlenu.

Czujniki JUMO digiLine pH i redox są dostarczane jako jednostka składająca się z czujnika i elektroniki wielokrotnego użytku. Po całkowitym zużyciu elementu pH lub redox połączenie jest rozdzielane, a elektronika może być dalej używana z nowym czujnikiem. Sieć czujników JUMO digiLine zwiększa liczbę czujników, które można podłączyć do wieloparametrowych urządzeń pomiarowych i kontrolnych JUMO AQUIS touch. Ponadto, czujniki JUMO digiLine mogą być zintegrowane bezpośrednio z systemem automatyki JUMO mTRON T bez dodatkowego przetwornika. W chwili obecnej żaden inny producent nie oferuje porównywalnego rozwiązania.

Dzięki JUMO digiLine można połączyć ze sobą różne czujniki w strukturę gwiazdy lub drzewa. Wówczas do jednostki analizującej lub sterownika prowadzi tylko jedna cyfrowa linia sygnałowa. Umożliwia to efektywniejsze i szybsze okablowanie instalacji, w których konieczne jest jednoczesne mierzenie kilku parametrów w różnych miejscach.

JUMO digiLine umożliwia elastyczne rozwiązania dla prawie każdego zastosowania. Otwiera to zupełnie nowe możliwości dla zastosowań przemysłowych w przemyśle przetwórczym, spożywczym, farmaceutycznym i wodnym.

Oprócz protokołu digiLine, większość czujników digiLine jest również dostępna z wyjściem analogowym od 4 do 20 mA. Dzięki temu inteligentne czujniki mogą być zintegrowane nawet ze starszymi systemami.

Całkowicie nowe jest również oprogramowanie systemowe DSM (Digital Sensor Management). Niezbędna parametryzacja i kalibracja sondy pH lub redox może być przeprowadzona wygodnie w laboratorium za pomocą komputera PC lub laptopa, konwertera interfejsu USB i oprogramowania JUMO digiLine. Dane kalibracyjne i ocena stanu czujnika są zapisywane bezpośrednio w czujniku i umożliwiają bezproblemową dokumentację przez cały okres użytkowania.Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293