MONITOROWANIE URZĄDZEŃ ZA POMOCĄ SMARTFONÓW I TABLETÓW

Technologia pomiarów i sterowania staje się mobilna dzięki aplikacji JUMO Device App

W trakcie rozwoju Przemysłu 4.0 coraz większego znaczenia nabiera komunikacja mobilna. Dzięki aplikacji JUMO Device smartfony z systemem Android i Apple oraz tablety mogą teraz komunikować się z różnymi urządzeniami JUMO. Aplikacja JUMO Device jest dostępna bezpłatnie w Apple iTunes Store i Google Play. Jest ona stale udoskonalana.

Aplikacja JUMO Device może wizualizować i monitorować nowy rejestrator ekranowy JUMO LOGOSCREEN 600 oraz, po aktualizacji oprogramowania, również wielokanałowe urządzenia pomiarowe do analizy cieczy z serii JUMO AQUIS touch, jak również system automatyzacji JUMO mTRON T. Podczas rozwoju duży nacisk został położony na to, aby system był jak najbardziej przyjazny dla użytkownika. Na przykład intuicyjna koncepcja obsługi odzwierciedla design nowego rejestratora ekranowego JUMO LOGOSCREEN 600.

Aplikacja może skanować urządzenia w sieci firmowej i wyświetlać wykryte produkty JUMO w postaci czytelnej listy. Użytkownik może wybrać urządzenie z tej listy lub ręcznie, wpisując adres IP / oznaczenie DNS. Możliwy jest również wybór według typu urządzenia za pomocą funkcji filtrowania.

Po wybraniu urządzenia JUMO za pomocą aplikacji, urządzenie informuje aplikację o tym, jakie dane mogą być wykorzystywane. Dane te mogą obejmować na przykład listy obrazów tekstowych, zdarzeń lub alarmów.

W przypadku rejestratora bezdokumentowego, w widoku grup wyświetlane są wszystkie skonfigurowane grupy wraz z odpowiednimi kanałami. Możliwe jest uzyskanie dostępu do nazw, wartości procesowych i jednostek wszystkich aktualnie aktywnych grup i kanałów. Zdarzenia lub alarmy wyświetlane są z ikoną, opisem oraz datą/czasem wystąpienia.

Dzięki aplikacji JUMO Device przedsiębiorstwo robi kolejny ważny krok w kierunku Przemysłu 4.0.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Brosig +49 661 6003-9293 +49 661 6003-9293