Gwint 1/4 to jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów gwintów. W poniższym wpisie dowiesz się, jaka jest jego szerokość i skok oraz w jakich przetwornikach ciśnienia JUMO występuje. Ponadto zdobędziesz wiedzę na takie tematy, jak oznaczenie gwintów oraz ich rodzaje.
Wyróżniamy wiele rodzajów gwintów. W poniższym zestawieniu przedstawiamy te najczęściej wykorzystywane.
Ze względu na system miar:
Ze względu na umiejscowienie:
Ze względu na pochylenie:
Ze względu na skok:
Gwinty mogą mieć różną chropowatość. Parametr ten ma szczególne znaczenie wtedy, gdy aplikacja wymaga, by medium było czystsze i nie osadzało się na gwincie. W takich przypadkach wskazane jest wykorzystanie gwintu o małej chropowatości. Aby ją możliwie jak najbardziej zmniejszyć, wykonuje się polerowanie elektrolityczne gwintu.
W przetwornikach ciśnienia JUMO przyłączami procesowymi są różne rodzaje gwintów, dopasowane do aplikacji klienta.
Innowacyjna konstrukcja specjalnie opracowanego czujnika ceramicznego zapewnia doskonałą stabilność długoterminową < 0,2 %. Może być on stosowany do rejestracji ciśnień względnych od 1,6 bara do 60 barów w mediach gazowych lub ciekłych.
Przetwornik ciśnienia JUMO MIDAS S05 dostępny jest w wersji do pomiarów ciśnienia względnego i bezwzględnego. Dzięki całkowicie zespawanemu systemowi pomiarowemu wykonanemu ze stali kwasoodpornej urządzenie może pracować w prawie wszystkich mediach, także bardzo agresywnych.
Niektóre przetworniki ciśnienia, takie jak MIDAS C08, MIDAS S05, MIDAS S06, dTRANS p30, DELOS SI, dTRANS p20 mają przyłącza gwintowane z wbudowanym dławikiem, który pomaga zniwelować uderzenia ciśnienia w system pomiarowy przetwornika. Warto zastosować takie rozwiązanie, gdy przetwornik znajduje się w pobliżu np. pompy membranowej, gdzie narażony jest na nagłe, chwilowe wzrosty ciśnienia.
Skontaktuj się z nami! Pomożemy dobrać urządzenie z gwintem dostosowanym do Twojej aplikacji.